Jak zapewnić sobie młody wygląd?

Jak zapewnić sobie młody wygląd?

W pewnym momencie życia prawie każdy podejmuje próby zamaskowania swojego wieku. A nie zawsze są one efektywne. Czasami rezultaty tych działań są jeszcze gorsze, zwłaszcza gdy polegają na kupowaniu młodzieżowych ubrań i przywdziewaniu na siebie kusych sukienek i spódniczek (w przypadku kobiet) oraz ultra kolorowych koszulek (w przypadku mężczyzn). Istnieją natomiast bardziej naturalne i neutralne sposoby na młody wygląd, które dają znacznie lepsze rezultaty, w niczym nie kojarzące się z tandetą. A oto i one. Każdy, kto narzeka na swoją prezencję, powinien koniecznie je wypróbować.

Dzisiejszy świat kręci się wokół zewnętrznej aparycji. Życiowym celem wielu osób stało się zachowanie młodości na jak najdłużej, co kieruje ich w stronę zabiegów medycyny estetycznej, polegających głównie na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej (botoksu) w różne partie ciała. Metoda działa, ale jednak jest poważną ingerencją w ciało. Botoks nie jest też dla każdego i – jak przestrzegają lekarze – łatwo można się od niego uzależnić. Zamiast od razu poddawać się tak inwazyjnym zabiegom i ryzykować przy nich tym, że będzie się wyglądać jeszcze gorzej, lepiej najpierw skorzystać ze sposobów zupełnie naturalnych, które też potrafią zadbać o prezencję. Dzięki nim uroda też może korzystnie się odmienić. Czasami dieta, ruch, dbanie o własną psychikę i zwykła codzienna pielęgnacja mogą dać nawet więcej od dobrodziejstw medycyny estetycznej.

Pierwszy sposób polega na właściwym odżywianiu. Z wiekiem skóra traci kolagen i występujące w niej naturalne oleiste substancje, dlatego też widocznie staje się wiotka i matowa – tak jakby zaczyna przypominać cieniutką kartkę papieru. Można oczywiście smarować ją drogimi kremami i głęboko nawilżającymi balsamami, ale gdy tylko przestanie się ich używać, problem powróci i uroda znów się pogorszy. Należy więc zadziałać na nią od wewnątrz. Pielęgnacja ma sens jedynie wtedy, gdy łączy się ją z właściwym odżywianiem. W diecie dobrej dla skóry powinny pojawić się przede wszystkim duże ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza tych z grupy omega-3, występujących w tłustych rybach morskich, oleju z orzechów włoskich czy samych orzechach włoskich. Ogólnie rzecz biorąc dieta musi zawierać pewne ilości tłuszczu. A gdy już ona zostanie właściwie skonstruowana, można będzie sprawdzić kolejne sposoby na młody wygląd. Te związane ściśle z pielęgnacją też potrafią być świetne. Nie wolno po prostu ograniczać się wyłącznie do nich. Jedzenie musi być stawiane na równi z kosmetykami.