Piękne i zdrowe włosy na wyciągnięcie ręki

Piękne i zdrowe włosy na wyciągnięcie ręki

Piękne i zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Jak dbać o nasze pukle żeby zawsze się świetnie prezentowały? Czy zawsze musimy inwestować w kosztowne zabiegi i kosmetyki? Postaramy się rozwiać te wątpliwości.

Rozdwojone końcówki i kosmetyki

W każdej drogerii znajdziemy całą masę produktów, które mają nam pomóc z rozdwojonymi końcówkami. Te produkty mimo szczerych chęci producentów nie działają. Rozdwojone końcówki to po prostu uszkodzona część włosa, nie da się jej naprawić za pomocą najdroższej odżywki czy maseczki. Uszkodzenia włosów na końcach jest całkowicie naturalne. Dotykamy włosami różnych powierzchni czy też stylizujemy nasze pukle. A zatem jak się uporać z rozdwojonymi końcówkami. Najlepiej udać się do zaprzyjaźnionego fryzjera i skrócić włosy. Po takim zabiegu włosy będą co prawda trochę krótsze, ale z całą pewnością będą się lepiej prezentować.

Odpowiednie mycie to podstawa

Jak często należy myć włosy? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób i nie ma na nie jednej prawidłowej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszego trybu życia, stylizacji jakie wykonujemy na włosach, a także indywidualnych cech naszej skóry i włosów… Obserwujmy jak szybko nasze włosy się przetłuszczają i tracą świeżość. Wybierajmy szampony, które mają dobre składy. Im mniej konserwantów tym lepiej. Jeżeli nasze włosy i skóra głowy są szczególnie delikatne, to unikajmy nakładania szampony bezpośrednio na głowę. Niewielką ilość kosmetyku wlejmy do kubeczka i zmieszajmy z wodą. Powstała pianę możemy nałożyć na włosy i skórę głowy. Zadbajmy też o odpowiednią temperaturę wody. Ta ciepła woda otwiera łuski włosa. Natomiast zimna te łuski domyka. Dlatego do ostatniego płukania włosów używajmy chłodniejszej wody.

Czego nigdy nie powinniśmy robić?

Nasze włosy nie lubią ekstremalnych temperatur. Dlatego unikajmy lodowatej i gorącej wody. Nigdy nie rozczesujmy mokrych kosmyków. Wilgotne włosy są bardziej plastyczne, ale także zdecydowanie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Wycierając włosy nie pocierajmy ich zbyt mocno. Zdecydowanie lepiej zawinąć je w miękki, bawełniany materiał i pozwolić aż nadmiar wody w niego wsiąknie.

Jeżeli lubimy zabiegi stylizacyjne, to zadbajmy o odpowiednie zabezpieczanie naszych włosów. W drogeriach znajdziemy szeroką gamę kosmetyków, które zabezpieczą nasze pukle przed wysoka temperaturą.

Nasze włosy nie lubią też ekstremalnych diet odchudzających. Dlatego jeśli zależy nam na pięknych lokach to zadbajmy o odpowiednią ilość mikro i makroelementów w naszej diecie.