Skuteczne kosmetyki na cellulit

Skuteczne kosmetyki na cellulit

Niemalże wszystkie się z nim zmagamy. Nierzadko to właśnie przez niego nie chcemy odsłaniać swojego ciała na plaży, a nieraz nawet wstydzimy się je pokazać swojemu partnerowi. O czym mowa? Oczywiście o cellulicie. Wszystkie go mamy i wszystkie próbujemy z nim walczyć, stosując przeróżne sposoby na cellulit. W dużej mierze opierają się one na właściwej pielęgnacji ciała. Jak więc powinnyśmy dbać o swoją skórę, by pomarańczowa skórka była na niej mniej widoczna albo całkowicie zniknęła?

Na samym początku musimy określić, czy chcemy używać produktów drogeryjnych, czy może jednak wolimy stosować kosmetyki domowe i naturalne. W drugim przypadku najlepszą robotę wykonają dla nas peelingi. Wykonujmy je chociażby z soli kuchennej wymieszanej z oliwą z oliwek albo z fusów do kawy połączonych z niewielką ilością oleju kokosowego. Peeling poprawi krążenie, a przy okazji usunie martwy naskórek, dzięki czemu przyczyni się do wygładzenia i lepszego nawilżenia ciała. Taki zabieg możemy sobie wykonywać dwa razy w tygodniu.

Nie zawsze mamy jednak czas i ochotę na to, by bawić się w samodzielne przygotowywanie domowych preparatów pielęgnacyjnych. Korzystajmy więc śmiało z tego, co mamy pod ręką. W drogeriach wynajdujmy różnorodne kosmetyki na cellulit – mogą to być zarówno balsamy i mleczka, jak i masła, peelingi oraz żele pod prysznic. Używajmy ich wszystkich równocześnie. Połączmy działanie antycellulitowego peelingu z właściwościami antycellulitowego mleczka do ciała. Patrzmy na to, jak konkretny kosmetyk wpływa na stan naszej skóry. Jeżeli kompletnie niczego z nią nie robi, poszukajmy dla siebie czegoś innego.

Odpowiednią pielęgnacją ciała jesteśmy w stanie naprawdę wiele zdziałać. Z tego względu, gdy omawia się najlepsze sposoby na cellulit, niemalże zawsze wspomina się o używaniu specjalistycznych kosmetyków. Sięgajmy po nie codziennie i stosujmy je zgodnie z zaleceniami producentów. Kosmetyki twórzmy też samodzielnie z naturalnych składników.